Rekordot döntött a német vállalati csődök száma
A németországi fizetésképtelenségi adatok drámai növekedése nemcsak az országot érinti, hanem Magyarország gazdasági helyzetére is hatással lehet.
2014 végéig Angela Merkel még a közvélemény-kutatások szerint kormányzott, ám legkésőbb a görög adósságválság óta már szembemegy a német és az európai közvéleménnyel, konfliktust konfliktusra halmoz.
„Másfél éve minden megváltozott Németországban és Európában. 2014 végéig Angela Merkel még a közvélemény-kutatások szerint kormányzott, ám legkésőbb a görög adósságválság óta már szembemegy a német és az európai közvéleménnyel, konfliktust konfliktusra halmoz. Merkelnek ráadásul még több rossz dolgot kellene lenyomnia Európa torkán, amiből már a németek közül is egyre kevesebben kérnek: fegyverkezés a jóléti kiadások terhére, még több teher a dolgozók vállára, a multik tehermentesítésére, évi több százezer migráns integrálása, az euró megmentése és a bankok sokadik konszolidációja az adófizetők pénzén, konfliktus Oroszországgal, szabadkereskedelmi megállapodás Amerikával.
Az idő pedig egyre csak fogy, 2017 májusában sorsdöntő választások lesznek a legnépesebb német tartományban és elnökválasztás Franciaországban. A németek fele már elküldené Merkelt, ám ő jövő májusig még kivár. Az idő ellene dolgozik.”